категорії: новина

Вірші в метро: поезія з Польщі

теґи: Київ, Польща, вірші, Metro

Кілька тижнів тому в київському метро з’явилося три місця, де пасажири можуть перенестися думками з підземки у вищі культурні шари. На станціях метро Поштова площа і Театральна та в одному потязі на зеленій лінії розташувалися експозиції з віршами польських поетів. Дякувати за це слід перш за все міністерству культури Польщі. Попередні три роки вони втілювали цей проект у Варшаві, а цьогоріч, завдяки головуванню в ЄС, дійшли й до України.

Вірші, розміщені на стінах вагонів і станцій, – не класика, а твори сучасних, переважно молодих польських авторів. Вони відмінні одне від одного за стилем, обсягом і формою, проте всі приносять чимале естетичне задоволення і часто викликають в мозку такі реакції, які ніколи не могли б бути викликані рекламою. Ефект був би ще більш вражаючим, якби окрім українських перекладів, були б наведені ще й польські оригінали віршів.

Єдиним недоліком проекту можна назвати хіба що те, що вірші дублюються – а хочеться більше! :) Тож раджу всім, доки є така можливість (а за повідомленням на сайті метро, експозицій вже не мало б бути) піти й подивитися на це «диво природи». Кому ж не вдасться – можете знайти всі вірші, разом із польськими версіями та інформаціями про авторів на офіційному сайті http://www.poetryfrompoland.com/